• Inga Więch

Sklepy internetowe są wybierane coraz częściej. Bezpieczeństwo i nowoczesne rozwiązania.

Aktualizacja: 17 mar 2020

Odkąd trwa w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego, wśród ludzi zwiększył się strach. Między innymi jest to strach o to czy sklepy będą działały normalnie. Każdy chce uchronić się przed chorobą COVID-19, która wywoływana jest przez wirusa SARS CoV-2. Wiele rozrywek codziennego dnia, które wymagały wyjścia możemy zastąpić innymi. Nie wszystko wydaje się jednak tak oczywiste. Dla wielu problemem są zakupy. Sklepy mogą i będą działać normalnie, zachodzą jednak pewne zmiany, które mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupowe. Dużą zaletą w tej sytuacji jest możliwość korzystania z branży e-commerce,


Czy Polacy kupują w sieci?


Na platformie Shoper zauważono, że w pierwszym tygodniu marca w sklepach internetowych klienci o wiele częściej dokonywali zakupów. Spektakularnym wzrostem cieszyły się maseczki i żele antybakteryjne. Z ubiegłorocznego badania Ernst &Young wynika, że 57 proc. Polaków robi zakupy w sieci. Nie wszystkich rodzajów produktów szukamy jednak równie często. Najbardziej popularna jest elektronika i odzież. Kupowanie żywności w ten sposób nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem. Nadchodzą jednak zmiany, gdyż w ciągu minionego tygodnia wg Google Trends popularność frazy „zakupy online” wzrosła 20–krotnie. To czas próby dla sklepów internetowych.Google Trends: Wyszukiwanie frazy "zakupy online" w okresie 1-14.03.2020

Jak sieci handlowe radzą sobie w obecnej sytuacji?


Niektóre sklepy prowadzą aktualnie tylko sprzedaż online i zawiesiły swoją pracę w sklepach stacjonarnych do odwołania. Przykładem takiego sklepu może być salon

Agata przekazała 1 000 000 zł służbie zdrowia na walkę z koronawirusem.

Agata. Ten sklep meblowy realizuje pracę bez przeszkód ale tylko online. Dodatkowo sklep przekazał 1 000 000 zł służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Do zakupów przez Internet nakłania też Castorama i Ikea. Ikea prowadzi aktualnie sprzedaż wyłącznie internetową.

Z kolei sklepy Aldi wyposażyły się w specjalne instrukcje dla klientów, a sieć stale weryfikuje dostępność środków dezynfekujących. Sklep zapewnia, że pomimo iż zapotrzebowanie na niektóre produkty bardzo się zwiększyło, nie wpłynie to na dostępność tych produktów i nadal będzie można je zakupić.


Sieć Carrefour również jest aktywne w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Stale podejmowane są tam działania mające zwiększyć bezpieczeństwo klientów i pracowników. Najważniejsze to dezynfekcja wózków, kas i wag sklepowych. Jedna z ważniejszych zmian to brak możliwości zakupu kawy do własnego kubka, a produkty sprzedawane luzem są pakowane staranniej.

Limity sprzedaży w Drogeriach Hebe

Na ten trudny dla wszystkich czas zmiany wprowadza także Tesco. Przez to, że Polacy zaczęli masowo wykupywać asortyment ze sklepów, wprowadzono limity w sprzedaży (limit nałożyły również drogerie: Rossmann oraz Hebe). W Tesco zakupy robić można przez Internet, na stronie Tesco E-zakupy . Sklep W niektórych kategoriach ograniczył maksymalną liczbę sztuk, ograniczono rezerwowanie dostaw, a płacić można tylko online.


Inne duże sieci sklepów jak Biedronka i Rossmann wysyłają specjalne komunikaty. Możemy otrzymać tam rady odnośnie zakupów oraz sprawdzić jakie kroki podejmują sklepy na rzecz naszego bezpieczeństwa.

25 wyświetlenia0 komentarz

@ 2020 AdRetail

Grupa Interia.pl

Zobacz nasze serwisy:

  • okazjum.pl
  • Aplikacja Okazjum - gazetki
  • kodyrabatowe.interia.pl
  • promocyjni.interia.pl
  • promoceny.pl
  • logo-ding-czerw